Renkli Bebek Odası Fikirleri

Klasikleşmiş bebek odası tasarımlarından sıkılan, hem dekorasyonu hem de rengiyle bu alanlara heyecan katmak isteyen ebeveynlerden misiniz? Küçük detaylarla bebeğinizin hayatına büyük farklar katacağınızı unutmayın! İşte size yardımcı olacak birkaç öneri:

Toprak Tonları

Bebek odalarında sakin renk tonlarının ön plana çıkartmaktan çekinmeyin. Turkuaz veya yeşil tonlarıyla destekleyeceğiniz, kahverengi tonları odada bir kontrast oluşturacaktır.

post-renkli-bebek-odasi-1

Ana Renklerin Birlikteliği

Ana renklerin birlikte kullanılmasının alanı çok canlı ve göz yorucu yapacağını düşünmeyin. Bebeğinizin renk algısını geliştirmek ve onu renklerin dünyasına dahil etmek istiyorsanız kırmızı, mavi ve sarı renkleri korkmadan deneyebilirsiniz.

post-renkli-bebek-odasi-2

Duvar Çizimleri ve Çerçeveler

Bebeğinizin algısını geliştirecek çizimlerle en sevdiğiniz rengi buluşturarak karakteristik ve artistik bir alan oluşturabilirsiniz. Hayvan figürleri, doğa ve karakterler ile zenginleştirdiğiniz duvarlarınız, bebeğinizin ilgisini çekebilir!

post-renkli-bebek-odasi-3

Mavi ve Pembeden Vazgeçemeyenler

Klasik renkler vazgeçemeyenlerdenseniz, mavi ve pembeyi kullanırken bu rengin farklı tonlarından faydalanmayı deneyin. Bu iki ana rengi soluk ve paslı tonlarla tamamlayarak odaya boyut katabilmeniz mümkün. İki rengin de yatıştırıcı etkisinin olması da cabası! Pedagoglar özellikle mavi rengin, uyuma sıkıntısı çeken bebekler için yararlı olacağını söylüyorlar.

post-renkli-bebek-odasi-4

Yeşil’e Bir Şans Verin!

Mavi veya pembe istemiyorsanız, yeşil ve tonları da bebek odanız için uygun bir alternatif olabilir. Uzmanlara göre yeşil, hem doğayı çağrıştırarak rahatlatıcı bir ortam yaratır, hem de konsantrasyonu arttırarak bebeğinizin öğrenme sürecini pozitif yönde etkiler.

post-renkli-bebek-odasi-5

Tamamlayıcı Sevimli Aksesuarlar

Hepimizin çocukken sevdiği Disney karakterleri vardır. Çocuğunuzun da sizin en çok sevdiğiniz karakteri tanımasına ve belki ilk oyun arkadaşını kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.