Hamilelikte Bakım Tüyoları

Hamilelikte kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ufak ama etkili bakımları sizin için derledik.

Saç Bakımı: Hamileliğiniz boyunca değişen hormonlarınız saçlarınızı etkileyebilir. Bununla başa çıkabilmek için en pratik yöntem kimyasal olmayan şampuanlar ve saç bakım kremleri kullanmaktır. Doğal yağlardan oluşan bu şampuan ve kremler saçlarınızın daha parlak ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır.

Çatlaklar: Hamilelerin belki de en çok düşündüğü konulardan bir tanesi de oluşan çatlaklardır. Bunun önüne geçmek ise LIERAC PHYTOLASTIL GEL ile çok kolay. İçerisinde hücre yapılandırıcı bitkisel komplekslere sahip olan bu jel çatlak oluşumunu engellemeye en büyük yardımcıdır.

Leke Oluşumu: Leke oluşumunun önüne geçmek için muhakkak güneş kremi kullanmalısınız. Bu sayede güneşin hassaslaşan cildinizdeki etkilerini en aza indirecek ve leke oluşumunun engellenmesini sağlayacaksınız.

El ve Ayak Bakımı: Oje sürmenin anne ve bebek üzerinde kanıtlanmış herhangi bir etkisi yoktur. Bu yüzden renk renk ojeler ile kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Aynı zamanda rahatlatıcı masajlar, rahat ayakkabılar ile oluşacak ödemin de önüne geçebilirsiniz.

Dudak Bakımı: Vücudun su ihtayının artması ile birlikte yeterli sıvı alınmadığında dudaklarda çatlaklar oluşmaktadır. Bu yüzden hamileliğiniz boyunca bol bol sıvı alımına dikkat ederek bu çatlamaların ve kurumaların önüne geçebilirsiniz.