Hamilelik Fotoğrafları

Hamilelik Fotoğrafları
Hamilelik fotoğrafları hamileliğinizin olmazsa olmazı! Bu süreçte ve sonrasında anı biriktirmek yapacağınız en güzel şeylerden bir tanesi. İster sevdiklerinizle beraber ister farklı objelerle kendinizdeki değişimi kayıt altına alın. Hamilelik fotoğrafları hem kendinize hem de bebeğinize verebileceğiniz en güzel hediye.

Güzel hamilelik fotoğrafları için 8 farklı fikir:

1. Fotoğraf çekimini yaz aylarında yapacaksanız deniz kıyısı ve sahil gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Çekim için uçuşan keten elbise ve gömlekleri tercih edebilirsiniz. Çekim sırasında farklı aksesuarlar kullanmak isterseniz şapka, deniz gözlüğü, bebek simidi ve kum kovası bunlardan birkaçı olabilir! Çekim gün ışığında yapılacağı için fotoğraf kareleri çok daha güzel olacak. Açık hava ve gün ışığı devreye girdiği için mutlaka profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmanızı öneririz. İstanbul için ilk aklımıza gelen mekan önerisi Kilyos!

2. İkinci bebeğinizi bekliyorsanız fotoğraf çekimine mutlaka bebeğinizin abisi ve ablasını dahil edin! Kardeşlerini beklerken ki sabırsızlıkları fotoğraf karelerini hiç şüphesiz daha tatlı yapacak. İster kendi evinizde ister daha yeşil ve açık alanlarda çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sefer yeşil ve temiz doğası ile mekan önerimiz Belgrad Ormanı!

3. Geri sayım yapmadan olmaz! Bebeğinizi beklerken her anne gibi siz de kimi zaman geçen haftaları kimi zaman da kalan günleri sayıyorsunuz. O zaman fotoğraf çekimine küçük bir tahta ve tebeşir ile bebeğinizin kaç haftalık olduğunu ve ona kavuşmaya kaç gün kaldığını not alın. Gülümseyin. Bu tarz çekimlerde önerimiz yine açık alanlar. Dilerseniz fotoğraf karesine tüm ailenizi dahil edin. Bebeğinizin kaç haftalık olduğunu belirtirken ailenizdekilerin yaşını da belirtmeyi unutmayın. Örneğin bebeğiniz 33 haftalık ve eşiniz 32 yaşında!

4. Aileniz oldukça geniş ve bu aileye evdeki evcil hayvanlarınız dahil ise onları da fotoğraf karesine eklemeyi unutmayın. Özellikle köpeklerin bebekler ile kurdukları iletişim daha anne karnından başlıyor! En az sizin kadar sabırsızlar ve size bu süreçte en büyük manevi desteği verecek olanlar onlar. Fotoğraf çekimini evcil hayvanınız ile kendi evinizde yapabilirsiniz.

5. Bebeğinizin ismi şimdiden belliyse fotoğraf çekimine bir tahta ve tebeşir yardımıyla ismini ekleyebilirsiniz. Eğer cinsiyetini öğrenmediyseniz ve size de sürpriz olacaksa o zaman kız olursa ve erkek olursa şeklinde iki farklı tahtaya isimleri not edin! Bu fotoğraflar heyecanınızı daha da arttıracak!

6. Her aybaşı kendinizdeki değişimi kayıt altına almak dokuz ayın sonunda çok keyifli olabilir. Burada önerimiz benzer hatta aynı kıyafetlerle olmanız. Fotoğrafların bütününe bakıldığında dikkat çeken şey büyüyen karnınız ve yanaklarınız olmalı!

7. Her aybaşı değil de bu çekimi haftalık yapacak olursanız her hafta bebeğinizin boyutunu simgeleyen nesneler kullanmanızı öneririz. Örneğin bebeğiniz 10 haftalıkken fotoğraf karesine bir çilek ekleyin. Çünkü bebeğiniz 10 haftalıkken tam olarak bir çilek büyüklüğünde! 17. Haftasında bir armut, 23. Haftasında bir patlıcan, 33. Haftasında bir ananas ve 39. Haftasında bir karpuz kadar.

8. Hamilelik çekiminin en güzel kareleri hiç şüphesiz çekirdek aileniz ile olanları. Eşiniz, varsa çocuklarınız ve siz. Eşinizle beraber romantik ve duygusal pozlar vermeyi unutmayın! Hem baş başa hem de hep bir arada. Bazılarında da sadece siz ve bebeğiniz olsun.

Böyle güzel fotoğraflarınız varsa Hamileyim Güzelim Instagram ve Facebook hesaplarından #hamileyimguzelim hashtagi ile bizimle paylaşabilirsiniz!