Hamilelik Döneminde Saç Bakımı ve Makyaj Önerileri

Hamilelik döneminde güzel görünmek kendinizi daha iyi hissetmenizi ve oluşacak fiziksel değişimleri daha kolay atlatabilmenizi sağlayacaktır. Bu dönemde kadınlar en çok saçlarındaki değişikliklerden ve yüzde oluşabilecek akne ve lekelerden şikayetçidirler. Bu şikayetler için aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz.

Hamilelik döneminde saçlarınız eskisi gibi parlak olmayabilir ya da güçlü görünmeyebilir. Bunun için saçlarınızı sık sık yıkamanız daha güzel görünmesini sağlayabilir.

Kendinizden sıkıldığınızda ya da değişiklik yapmak istediğinizde hamileliğinizin 3. ayından sonra tamamen bitkisel olan ve hiçbir şekilde kimyasal madde içermeyen boyaları saçınız için tercih edebilirsiniz.

Olabildiğince saç biçimlendiren jölelerden ya da spreylerden içeriğindeki kimyasal maddeler dolayısıyla uzak durmanızda fayda vardır.

Makyaj bebeğinize zarar vermez fakat sizde birtakım alerjik sorunlar yaratabilir. Bunun için de marka tercihleriniz önemlidir. Birçok marka hamileler için özel ürünler üretmektedir.

Kullandığınız rujun içeriğinde kurşun olmadığından emin olmalısınız. Çünkü ruj çoğu zaman yiyecekler ile birlikte vücuda girer ve sürekli tazelenir bunun için dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Güneşin yoğun olduğu zamanlarda yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmanız doğru bir tercih olacaktır.