Hamilelik Döneminde Giyim Tarzı

Gebeliğin ikinci trimesterin başlarından itibaren artık eski kıyafetlerinizin size dar geldiğini fark edebilirsiniz. Bu aşamada henüz daha “hamile kıyafeti” satın almanıza gerek olmasa da bol kıyafetler daha rahat hissetmenizi sağlayabilir.

Kıyafet kullanımında en temel kural; maksimum özgürlük olmalıdır. Hamileliğin en önemli kuralı, her koşulda kendinizi rahat hissetmeye çalışmanız. Kıyafetlerinizi de buna göre seçmeniz sağlıklı olacaktır.

post-hamilelik-donemi

Gebelikte anne adayları sıcağa duyarlı hale gelirler ve bu nedenle de daha hafif ve bol kıyafetler tercih ederler. Yine de özellikle kış mevsiminde mevsim koşullarına uygun kıyafetler tercih etmelisiniz.

Dar kesim pantolonların bacaklardaki dolaşımı engellemesi ve varis oluşumuna yol açabileceğini unutmayın.

Gebelikte ayakkabı tercihleri de önem teşkil etmektedir. Seçimlerinizde yüksek topuklu, doğal denge merkezinizi değiştirecek ayakkabılardan kaçınmalısınız. Yüksek topuklu ayakkabılar bel ağrısına neden olabilirler. Yine yüksek topuklu ayakkabılar dengenizi kolaylıkla kaybetme olasılığını da arttırır. Bu nedenle, topuksuz ya da alçak topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Hamile Giyimi Üzerine göz atabileceğiniz siteler:

Hamilelik hakkında tüyolar alabileceğiniz anneler: