Gün içerisinde daha enerjik hissetmek istemez miydiniz?

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra kendinizi enerjik hissetmeniz oldukça önemlidir. Gün içerisinde daha enerjik ve aktif hissetmek için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

1. İyi Bir Kahvaltı
Güne iyi bir kahvaltı ile başlamak tüm güne yayılacak olan enerjinizi desteklemeniz açısından mükemmel bir başlangıç olacaktır. Kahvaltıda alacağınız proteinler ve kompleks karbonhidratlar (tam tahıllı ekmek, tam tahıllı gevrek…) gün içerisinde kan şekerinizdeki değişimleri kontrol edebilir ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

2. Bol Su Tüketimi
Susuz kalmak tüm insanlarda halsiz ve yorgun hissetmeye neden olabilir. Özellikle emziren annelerin buna dikkat etmeleri gerekmektedir. O yüzden evin belirli yerlerine küçük şişeler koyarak kendinize hatırlatmalar yapabilirsiniz.

3. Az ve Sık Yemek
Birçok uzman az ve sık yemek konusunda hemfikir. Çünkü öğün aralarının fazla olması daha çok acıkmaya ve yorgunluk hissetmenize neden olabilir. Bu yüzden öğünlerinizi parçalara bölerek az ve sık yemeniz hem daha az acıkmanızı sağlar hem de enerji kaybetmenize engel olabilir.

4. Meyve Yemek
Gün içerisinde yiyeceğiniz meyveler rafine şekerden uzak kalmanızı ve kan şekerinizi düzenlenmesini sağlayabilir.

5. Kafein ve Şekerden Uzaklaşın
Kafein ve şeker içeren besinler size geçici enerji vererek kan şekerinizde hızlı değişimlere yol açabilir. Bu da kendinizi yorgun hissetmenize neden olur.

Bu maddeleri yerine getirdiğinizde ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışmak sizin için en güvenli seçenek olacaktır.