En Şirin Bebek Kıyafetleri

Hamileliğin en keyifli taraflarından biri de hiç şüphesiz, bebeğiniz bu dünyaya gözlerini açtığından itibaren onunla yaşayacağınız, hem sizde hem onda iz bırakacak anları düşlemek. Düşlerinize ve düşüncelerinize, onu nasıl giydireceğinizle başlayabilirsiniz! Seçeceğiniz birbirinden renkli ve sevimli kıyafetlerle bebeğinizi, daha hayatının ilk yıllarında tarz sahibi yapabilirsiniz.

post-figure-1

İşte size tatlı bebek kıyafeti önerileri…

Bebeğinizin şirinliğine şirinlik katacak birçok tarzda kıyafet, artık çok basit işlemlerle evinize kadar gelebiliyor. Türkiye içi gönderimlerde birkaç içinde seçtiğiniz kıyafetleri elinize ulaştıran Mothercare, e-bebek,Butikbebe, Bebe Markt ve Bebek House gibi online sitelerden alışveriş yapabilir, veya yurt dışındaki target.com, babyshop.com, carters.com, amazon.com gibi web sitelere göz atabilirsiniz. Bu sitelerde gördükleriniz size yeterli gelmediyse, bunlar dışında İstanbul’da Nişantaşı ve Kadıköy, Ankara’da da Çankaya gibi semtlerde butik mağazalarda ve AVM’lerde bulunan anne çocuk mağazalarında tarzınıza daha uygun parçalar bulabilirsiniz.

Organik Kumaşlar: Hem doğaya hem de varlığa olan duyarlılığınızı kıyafet seçimlerinde de ön planda tutabilirsiniz. Bebeğinizin tenine zarar vermeyecek, organik ipliklerle dokunmuş, doğal boyalarla baskı uygulanmış kıyafetleri seçmeye özen gösterin.

Renkler: Pembe rengin kız, mavi rengin erkek çocuğu simgelemesi yılladır hafızamıza kazınmış bir gerçek. Tabuları biraz yıkmanın zamanı geldi. Ruhumuzu olumlu etkileyecek renkleri seçerek çocuğunuzu bu kalıpların dışında tutabilirsiniz.

Disney Karakterleri: Hayal güçlerini canlandıran ve neredeyse ilk arkadaşları olan çizgi film karakterlerini bebeğinizle daha erken yaşlarda tanıştırmaya hazır olun. Kendi kararlarını verene kadar sizin sevdiğiniz karakterlere de ilgi göstereceğine emin olabilirsiniz.

Uyku Tulumları: Akşamları bebeğinize yaptıracağınız ılık bir duş sonrası giydireceğiniz uyku tulumları hem onu sarıp sarmalayan sıcak bir hissiyata, hem de sizi tek parça ürünlerin kullanım rahatlığına kavuşturacaktır.

Çıtçıtlı Bodyler: Kışın ve sıcak yaz günlerinin en favori parçası olmaya aday olan, bebeğinizin altını değiştirmek istediğinizde çıtçıtları ile size kolaylık sağlayan bu bodylerden bol bol edinmeyi unutmayın!

Spor Ayakkabılar: Bebeğinizin ilk adımları için ne kadar heyecanlı olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Şimdiden bu unutulmaz anlar için alacağınız tabanı yumuşak ve görüntüsüyle trendin minik bir parçası olmayı başaran spor ayakkabıları bebeğinizin gardırobuna ekleyebilirsiniz.

post-figure-2

Bebeğinizin kıyafetinin üzerinde nasıl duracağı ve ne şekilde görüneceği elbette önemli, ancak bebek kıyafeti alışverişi yaparken dikkat edilecek başka noktalar da var. Bu unsurlara dikkat ederek, çocuğunuzu hem tarz, hem pratik, hem de sağlıklı bir şekilde giydirebilirsiniz. Dikkat edeceğiniz noktaların en önemlilerinden biri, kesinlikle kıyafetin dokusu:

  • Bebeğinize alacağınız kıyafet mutlaka pamuk olmalı. Çünkü bebeğinizin hassas cildi, pamuk dışındaki materyallere reaksiyon gösterebilir.
  • Ayrıca her zaman o kıyafetlerin sakin bir şekilde giyilip çıkarılmayacağı gerçeği göz önünde bulundurulursa, çok fazla düğmeli ve fermuarlı kıyafetlerin de tercih edilmemesi isabetli olabilir.
  • Atlanmaması gereken bir diğer nokta da, her çocuğun veya bebeğin vücutlarının aynı şekilde olmadığı. Yani, doğmuş olan bebeğiniz için kıyafet alacakken, sadece bedenine bakıp karar vermeyin, kendi bebeğinizi o kıyafetin içinde düşünmeye çalışın.
  • Ve son olarak, şüpheye düştüğünüzde her zaman bir beden büyüğü alın. Bu sayede çocuğunuz kendisine dar gelen kıyafetlerinin içinde kalmaz, bol kıyafetlerinin içinde istediği kadar büyür ve gelişir!

post-figure-3