Doğum Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Doğum fotoğrafçısı seçmek kişisel bir karardır. Çocuğunuzun doğuşunu ve o andaki sevgiyi resmedecek o kişiyi seçmek oldukça önemlidir.
Doğum sırasında doğum fotoğrafçısı kiralamaya karar verdiyseniz, göz önünde bulundurulması gereken önemli konular şunlardır;
1. Fotoğraf stillerini beğendiniz mi?
Doğum fotoğrafçısı ararken, portföyüne mutlaka bir göz atın. Fotoğraf çekme stili size en çok hitap eden doğum fotoğrafçısını seçin. Web sitelerini, Facebook işletme sayfalarını kontrol edin ve yanınıza gelirken çektiği fotoğra ardan örnek birkaç tane getirmesini isteyin.
2. Doğum sırasında seni rahat hissettirebilecek mi?
Doğumda tevazu yoktur çünkü yarı çıplak, tanımadığınız kişilerle çevrili olacaksınız. Bu yüzden ek olarak yanınıza aldığınız fotoğrafçının sizi tedirgin etmemesi oldukça önemlidir.
3. Daha önce doğum fotoğrafçılığı yapmış mı?
Hastanede doğum yapmayı planlıyorsanız, aynı hastanede doğum fotoğrafçılığı deneyimine sahip bir fotoğrafçı bulabilirsiniz. Hastanelerde fotoğrafçıların uyması gereken kurallar olduğu için tecrübeli bir fotoğrafçı seçmenizi öneririz.
4. Her zaman müsait olacak mı?
Ne yazık ki bebeğiniz doğum gününü önceden haber veremediği için anlaştığınız doğum fotoğrafçınızı Çarşamba günü saat 10’da da, Pazar sabahı saat 3’te arıyor olabilirsiniz. Bu yüzden önemli olan o saatte yanınızda olabilecek mi, doğum gerçekleşmeden yanınıza gelmeyi garantileyebilecek mi? Bu sorulara verdiği cevaplardan emin olduğunuz doğum fotoğrafçısı ile anlaşabilirsiniz.
5. Ücret beklentisi nedir?
Söylenilen ücrete dahil olan hizmetler ve yatlar büyük ölçüde değişkenlik gösterebiliyor. Bu yüzden ufak bir araştırma ile yatı düşürmenin yollarını öğrenebilirsiniz.