Değişen Vücudunuzu Sevmeyi Öğrenin

Hamilelik süreci boyunca kadınlar, değişen vücut ölçülerine alışmakta zorluk çekiyor. Eğer siz de bu kadınlardan biriyseniz, değişen vücut ölçülerinizi sevmeyi öğrenmek için işte bazı ipuçları;

1. Kabul edin
Vücudunuzdaki değişimlerin neden gerçekleştiğini anlarsanız, kabul etmek kolaylaşır.

2. Hamilelik sağlıksız olmak değildir
Vücudunuz size bir bebek yetiştirirken, onunla daha yakından ilgilenmelisiniz. Sağlıklı beslenmeye, düzenli egzersiz yapmaya ve yeterince dinlenmeye özen gösterin. Hamilelik boyunca egzersiz yaparsanız, doğumdan sonra eski formunuzu geri kazanmanın daha kolay olabileceğini unutmayın.

3. Hamilelik geçici bir değişikliktir
Sadece dokuz ayın sonunda, bebeğinizin dünyaya gelmesine yardım edeceksiniz ve bedeniniz hamilelik öncesindeki formuna geri dönmeye başlayacak. Bu süreçte vücudunuzda kalıcı bozukluklar oluşmaması adına; Phytolastil Jel kullanarak çatlak oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

4. Anılarınıza değer verin
Hamilelik boyunca çekeceğiniz fotoğraflardan bir albüm oluşturun. Doğum öncesinde O’nun sizinle olduğunu ve sizinle birlikte büyüdüğünü her an fark etmenize ve hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Yaşadığınız değişimin kucaklaşmak için gerçekleştiğini kabullenmenize olanak sağlayacaktır.

5. Dürüst olun
Duygularınız ve görünüşünüz hakkında dürüst olun ve güvendiğiniz insanlarla hamileliğinizdeki değişimleri paylaşın, bu sayede kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz. Daha önce bu deneyimi yaşayan kişilerin önerileri sayesinde bu sürecin geçici olduğunu kavramanız ve süreci kabullenip keyfini çıkarmanız kolaylaşacaktır.