Bebek Kıyafetlerini Doğru Yıkama Yöntemleri

Vücudu zararlı etkilerden koruyan cilt florası yeni doğan bebeklerde daha oluşmamıştır. Bunun için de doğru hazırlık yapmak bebeğiniz için çok önemlidir. Dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası ile bebeğinizin cilt sağlını koruyabilir ve bebeğinizi özenle giydirebilirsiniz. Peki bebeğinizin kıyafetlerini onun için en uygun hale nasıl getirebilirsiniz?

Doğru deterjan seçimi yapmanız gereken ilk şeydir. Çünkü deterjanların içerisindeki kimyasal maddeler ciltte tahrişe neden olabilir. Bunun için de bebeğiniz için özel üretilen deterjanlar tercih etmelisiniz. Parfümsüz olarak üretilen bu deterjanlar bebeğinizin cildine zarar vermeyecektir. Yanlış seçilen birçok ürünün alerjik reaksiyonlara sebep olabileceğini asla unutmayın.

Almış olduğunuz tüm kıyafetleri bebeğinize giydirmeden önce yıkamalısınız. Üretim aşamasında birçok kimyasal maddeye maruz kalan kıyafetlerin zararlı etkilerini bu şekilde en aza indirebilirsiniz.

Yıkama işleminde yapmanız gerekenler etiketlerde yer alıyor olacaktır. Önerilen en yüksek ısıda yıkamanız ve durulama işlemini tekrarlamanız makinede oluşacak mikrop kolonilerini de engelleyecektir.

Yıkamada yumuşatıcı, sabun gibi ürünleri kullanmamalı, yalnızca seçmiş olduğunuz deterjan ile yıkama işlemlerini tamamlamalısınız.

Kurutma işlemini, ilkbahar ve yaz aylarında açık havada ve güneş ışığında gerçekleştirmeniz, güneş ışınlarının bakterileri öldürmesini sağlayacaktır. Bu imkana sahip değilseniz kurutma makinelerinden yardım alabilirsiniz.

Kurutma sonrası en önemli işlem ütüleme işlemidir. Yüksek ısıda ütülenen kıyafetler daha fazla dezenfekte olacaktır.

Saklama işlemini serin ve kuru bir ortamda gerçekleştirmelisiniz ve asla naftalin gibi ürünler kullanmamalısınız.