Bebek Kıyafetleri Seçerken Tercihiniz Ne Olmalı?

Bebek Kıyafetleri
Dünyaya gözlerini açtıkları ilk andan itibaren onlar için endişelendiğinizi biliyoruz. Beslenmeden eğitimlerine, gelişimlerinden bakım ve ihtiyaçlarına kadar her şey sizler için ön planda ve bir o kadar da önemli. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren onun için kullandığınız her kıyafet de en az bebeğiniz kadar hassas olmalı. Bu nedenle bebeğinizin gardırobunu oluştururken organik kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Kıyafetleri Tercihiniz Neden Organik Olmalı?

1. Organik bebek kıyafetlerinde hiçbir kimyasal kullanılmamaktadır.

2. Organik üretimin tüketiciye ulaşana kadar olan her aşaması kontrol edilmektedir ve bu süreçte markaların belirli sertifikalara sahip olması zorunlu tutulmaktadır. Bu noktada organik markaların GOTS (Global Organic Textile Standard) Sertifikasına sahip olması oldukça önemlidir.

3. Birçok bebek giyim markasında kimyasal boyalar kullanılmaktadır. Kullanılan bu maddeler bebeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

4. Organik bebek kıyafetleri aynı zamanda bebeklerde alerji riskini azaltır, vücudun doğal dengesini korur ve bebeklerin hassas cildine zarar vermez. Çünkü organik dokular lif yapıları sayesinde nefes alan bir yapıya bir sahiptir.

5. Organik kıyafetler anti bakteriyeldir. Bebeğinizin terini hızlıca emer ve kuru bir his bırakır.

6. Organik üretimin bir parçası olmak bebeğinize daha iyi bir çevre bırakmanın da ilk ve en önemli adımıdır. Çünkü organik çevre dostudur.

Önerebileceğimiz Organik Bebek Markaları

Size fikir vermesi açısından en popüler ve en çok tercih edilen organik bebek kıyafet markalarını mercek altına aldık!

1. Kapbula
2005 yılında kurulan marka GOTS Sertifikasına sahip. Türkiye’de üretim yapan Kapbula, kadın girişimcilere ve çocuklarla alakalı sosyal sorumluluk projelerine de destek oluyor.
Başta Avrupa olmak üzere 10 farklı ülkede satışa sunuldu. Tüm kıyafetler %100 organik Ege pamuğundan elde ediliyor. Kıyafet aksesuarları nikel içermiyor. Su bazlı ağır kimyasal içeren baskı ve boya malzemeleri kullanılmıyor. Kapbula‘ya göz atmayı unutmayın!

2. Antebies
GOTS Sertifikalı organik kumaştan elde edilen Antebies tulumları 0-3, 3-6, 6-9, 9-12 aylık bedenleriyle Baby On the Go işbirliği ile bulabilirsiniz. Tulumların yumuşak dokusu dışında desenleri de bir o kadar güzel. Çevreye duyarlı organik bebek kıyafet markası, Ege bölgesinde iş imkanı olmayan kadınlara da destek oluyor! www.buseterim.com.tr’den ürünlere ulaşabilirsiniz.

3. Organic Era
‘’Dünyaya ve kendinize bir iyilik yapın, organik pamuk kullanın!’’ mottosuyla yola çıkan Organic Era on yılı aşkın süredir bebeğiniz için organik ürünler üretiyor. Aynı zamanda GOTS Sertifikasına sahip olan marka, birbirinden farklı kıyafet seçenekleriyle size geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Organik oyuncaklardan bakım ürünlerine ve gıda takviyesine kadar birçok şey bulabileceğiniz Organic Era’da kimyasal hiçbir maddeye yer yok! Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

4. Natura Born
Bebeğiniz için sadece kıyafet değil, organik yatak odası takımlarından aksesuar ve oyuncaklara kadar üretim yapan Natura Born %100 organik Ege pamuğunu tercih ediyor. Tüm ürünler Türkiye’de üretilirken marka çevreye duyarlı bir üretim sürecini destekliyor! Sade ve yumuşacık dokularıyla bebeğinizin en hassas döneminde ona eşlik ediyor. Tüm ürünlere ulaşmak için Natura Born’un sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En değerli varlığınız bebeğiniz için önceliğinizin sağlık olduğunu biliyoruz. Cildinin gün boyu rahat etmesini ve nefes almasını sağlayan kıyafetler bebeğinizin sağlığında önemli bir rol üstleniyor. Çevreye ve bebeklerinizin hassasiyetine duyarlı organik kıyafetlere bebeğinizin gardırobunda yer açın deriz!