Bebeğiniz Size Ne Anlatmak İstiyor?

Şaşkınlık

Bebeğiniz bir nesneye gözlerini dikmiş kaşlarını yukarı kaldırmış ağzı açık bir şekilde bakıyor olabilir. Bu o nesneyi keşfetmek istediği anlamına gelmektedir. Burada size düşen görev güvenliğinden emin olduğunuz o nesneyi ona tanıtmaktır. Bu şekilde yeni şeyler keşfetmesini sağlayacak ve onu cesaretlendirebileceksiniz.

Üzgünlük

Bebeğiniz ağlamıyor olsa bile dudaklarını aşağıya sarkıtmış üzgün bir ifadeyle bakıyor olabilir. Çevredeki uyarıcılardan etkilenmiş ve duygu boşalması yaşıyor olabilir. Bu yüzden acele etmeli ve bebeğinizi sakinleştirmelisiniz. Onu sessiz bir ortama götürebilir, dikkatini herhangi bir oyunla dağıtabilirsiniz. Aksi halde küçük bir ağlama krizi doğabilir.

Sıkılmak

Bebeğinizin 12. Haftadan sonra beyin gelişimi artmaya başlar ve bu da yeni bir şeyler keşfetme dürtüsünü tetikler. Bu da onun birçok şeyden sıkılmasına yol açar. Dikkat çekmek için ağlayabilir, bağırabilir ya da oyuncaklarını fırlatabilir. Bu durumun önüne geçmek için oynadığınız oyunları değiştirebilir, farklı şarkılar söyleyebilir, yeni oyuncaklar alabilirsiniz.

Korkmak

Bebeğiniz birçok şeyden korkabilir ve bunun neyin sebep olduğunu çözemez. Dışarıdan gelen herhangi bir ses size çok normal gelebilirken onun için ürkütücü olabilir. Yüz ifadelerinde gözleri açık, ellerinde titreme ya da başını tedirgin bir şekilde herhangi bir yere hızlıca hareket ettirdiğini görüyorsanız ona sakin bir ses tonuyla korkulacak bir şeyin olmadığını anlatmaya çalışın. Kelimelerinizi anlamasa da ses tonunuz ona güven sağlayacaktır.

Neşeli Olmak

Yüzünde kocaman bir gülümseme ile birlikte ellerini çırpıyor ve sallıyor olabilir. Gözlerinin içi bile gülüyordur. Burada sizden pozitif bir etki istiyordur. Siz de onunla birlikte gülün ve eğlenin. Bu anın tadını çıkartın.