Bebeğiniz İçin Tehlikeli Olabilecek Ev Eşyaları

Ev, bebeğiniz için tırmanıp keşfedebileceği büyük bir oyun merkezidir. Bu yüzden bebeğiniz büyüdükten sonra evinizin bebeğiniz için güvenli olup olmadığına emin olmanız gerekir. Bebeğinizin evde, oynamasına izin vermemeniz gereken beş tehlikeli ev eşyası vardır;

1. Uzaktan Kumandalar
Piyasada bulunan en iyi bebek oyuncakları için küçük bir servet harcayabilirsiniz ancak bebeğinizin en sevdiği oyuncak hala uzaktan kumandadır. Kumandalar küçük çocuklar için tehlikelidir çünkü içerisinde yutulduğunda problem yaratacak lityum içeren küçük piller bulunur. Bu yüzden uzaktan kumandaları bebeğinizden uzak tutmanızda fayda var.

2. Çantalar
Bebeğiniz için çanta karıştırmak ve incelemek büyük bir keyiftir ancak yabancı birinin çantasında ne olacağını asla bilemezsiniz. Bebeğiniz kendisine zarar verecek eşyalara doğrudan ulaşabilir.

3. Mobilya
Bebeğiniz hareketlendiğinde, evin her köşesini tek tek keşfetmeye başlayacak. Bu yüzden bebeğiniz için en büyük tehlikelerden biri de mobilyalarınız
olabilir. Düşebilecek konumda olan her türlü eşyalarınızı, televizyonunuzu ve diğer büyük cisimleri duvara sabitlemelisiniz. Evinizde, bebeğinizin eliyle üzerine çekebileceği her şeyi düşünün ve potansiyel kazaları önlemek için gerekli önlemleri alın.

4. Merdivenler
Bebeğiniz hareket halindeyken merdivenlerin üzerinde yürümeye, inmeye, çıkmaya çalışacak. Bu yüzden merdivenlerinizin güvenli olduğundan emin olmalısınız.

5. Anahtarlar
Bebekler anahtarlarla oynamayı severler çünkü gürültülü, ağır ve
eğlencelilerdir. Bununla birlikte, bu cazip oyuncak içerisinde bebeğiniz için bir dizi mikrop ve pisliği de saklıyor olabilir. Bebeğiniz anahtarlarınızla oynamaya çalışırsa, başka bir oyuncak vererek dikkatini dağıtmalısınız.