Baby Shower Rehberi

Baby Shower
Bebeğinize kavuşmayı beklerken tüm sevdiklerinizle güzel anılar biriktirmek, bu güzel yolculuğu onlarla paylaşmak ve en önemlisi bebeğinize hoş geldin demek için Baby Shower hazırlığında mısınız?

O halde bu rehber size çok yardımcı olacak! Bebeğiniz ve sizin için oldukça önemli bir organizasyon olduğunu biliyoruz. Düşünülmesi gereken detaylar, planlanması gereken oyunlar derken işin içinden çıkamadığınızı hissediyorsanız, adım adım hazırladığımız rehberimize bir göz atın.

Adım Adım Baby Shower

Bütçe
Öncelikle bu işe ayırabileceğiniz bütçenizi belirleyin. Her ne kadar bütçeler her şey bittiğinde yapılsa da, konu Baby Shower olunca bütçeyi önceden belirlemek hem içinizi hem de işinizi rahatlatacaktır ve karar almanız kolaylaşacaktır.

Tarih
Tarih konusunda davet etmeyi arzuladığınız akrabalarınıza, en yakın arkadaşlarınıza, yoğun çalışan sevdiklerinize mutlaka danışın. Herkesi orada görmekten mutluluk duyacağınızı tahmin ediyoruz. İşinizi kolaylaştırmak adına 3 farklı tarih seçeneği sunabilirsiniz. Sonrasında en yüksek katılım sağlanacak tarihi netleştirebilirsiniz!

Mekan
En çok nerede, ne yaparken kendinizi hem rahat hem de mutlu hissedersiniz? Bunun üzerine biraz düşündükten sonra ister evinizi, ister bir restoranı tercih edebilirsiniz. Baby Shower organizasyonunuz yaz aylarına denk geliyorsa, yeşil bir alan belki evinizin bahçesi ya da bir orman mekan alternatifleri arasında olabilir. Seçenekler hayal gücünüzle doğru orantılı bir şekilde çoğaltılabilir!

Davetli Listesi
Baby Shower’ın tarihini belirlerken kafanızda bir liste de oluşmuştur diye düşünüyoruz. Davetli listenizi oluşturun. Belirlediğiniz mekanın kişi kapasitesini ve bütçenizi de göz önünde bulundurmaya dikkat edin! Kişi sayısına göre diğer hazırlıklara odaklanmaya başlayabilirsiniz.

Tema
Baby Shower’ın olmazsa olmazı teması! Klasiklerden şaşmam diyorsanız bu temayı bebeğinizin cinsiyetine göre belirleyebilirsiniz. Daha farklı bir tema düşünüyorsanız seçtiğiniz mekan da bu kararda oldukça önemli. Neden derseniz, seçeceğiniz tema hem dekorasyon hem de oyunlar konusunda sizi yönlendirecek. Temanız bir renk bile olabilir! Kumsal, safari, çiçek, sevdiğiniz bir hayvan veya bir çizgi film kahramanı temaları da size fikir verebilir.

Davetiye
Davetiyede belirtmeniz gerekenler arasında yer, belki küçük bir harita, tarih ve konsept olmalı! LCV’nin en geç ne zamana kadar belirtilmesi gerektiğini de unutmayın. Davetiyenizi temanıza göre tasarlayabilirsiniz.

Menü
Çok kapsamlı olması gerekmiyor. Basit bir çay partisi ya da hafif atıştırmalıklar olabilir! Hazırlanması basit kanepeler, sağlıklı dip soslar, meyveler, tatlı ve tuzlu kurabiyeler menünüzde yer alabilir. Menüde tatlıyı çok kaçırmayın! Baby Shower’ın olmazsa olmazı pastanız da menünüze eklenecekler arasında. İster şeker hamuruyla ister daha hafif ve sağlıklı tarifler ile kendi baby shower pastanızı hazırlayabilirsiniz.

Oyunlar
Davet ettiğiniz misafirler farklı sosyal çevrelerden geliyor olabilir. Baby Shower’da oynanan oyunların asıl amacı gelen tüm misafirleri kaynaştırmaktır. İnsanları güldüren, eğlendiren ve muhabbet ettiren oyunlar tercih etmelisiniz. Oyunların belirlenmesi temadan sonraki en önemli konuların başında geliyor!

Teşekkür Notları
O gün yanınızda olan, sizinle bu güzel anları paylaşan ve bebeğinize hediyeler getiren herkes bizce bir teşekkürü hak ediyor! Gelen herkese verebileceğiniz, küçük not kağıtlarına sizin ağzınızdan bir teşekkür yazısı yazabilirsiniz. Veya bu yazıyı bilgisayar ortamında hazırlayıp yine küçük renkli kağıtlara bastırabilirsiniz. Bu teşekkürü daha kalıcı hale getirmek isterseniz magnet şeklinde de tasarlayabilirsiniz.

Fotoğraf
Her ne kadar akıllı telefonlarımızla fotoğraf çekmeyi seviyorsak, baby shower fotoğraflarınız için bir başkasından yardım alabilirsiniz. Fotoğraflarınız hem daha profesyonel bir şekilde çekilir hem de bir arşiv niteliği taşır. Bütçenizin bu konuda kısıtlı kalabileceğini düşünüyorsanız o gün fotoğraf çekme görevini yakın bir arkadaşınıza verebilirsiniz!